Hoppa till sidans innehåll

Rekord Väsbyspelen


Gren Resultat Förnamn Efternamn Förening Datum
P14 80m 9.83 Zion Eriksson Täby IS 2016-08-20
P14 300m 38.15 Oskar Edlund Täby iS 2016-08-21
P14 800m 2:11.28 Kevin Bodén Motala AIF 2016-08-21
P14 2 000m 6:42.08 Alexander Andersson Turebergs FK 2016-08-20
P14 80mh 12.12 Oscar Glas Bromma IF 2015-08-23
P14 300mh 41.47 Oskar Edlund Täby IS 2016-08-20
P14 1 500mH 5:41.27 William Rune Bromma IF 2016-08-21
P14 Stavhopp 3.55 Carl Af Forselles Hellas HK 2015-08-23
P14 Höjd 1.80 Elias Sahlin IFK Lidingö 2015-08-22
P14 Tresteg 12.20 Oscar Glas Bromma IF 2015-08-22
P14 Längd 5.38 Elias Sahlin Bromma IF 2015-08-23
P14 Spjut 36.33 Karl Ludvik Turebergs FK 2015-08-22
P14 Kula 10.49 Carl Af Forselles Hellas HK 2015-08-23
P14 Diskus 32.24 Johannes Lilius Huddinge AIS 2015-08-23
P14 Slägga 35.65 Johannes Lilius Huddinge AIS 2015-08-23
P13 60m 7.99 Zion Eriksson Täby IS 2015-08-22
P13 200m 26.60 Oscar Taha IFK Lidingö 2015-08-23
P13 600m 1:40.94 Kalle Georgsson Högbo GIF 2016-08-20
P13 1 500m 5:06.46 Alexander Nyström Bollnäs FIK 2016-08-21
P13 60mh 9.35 Elias Lind Hässelby SK 2016-08-21
P13 200mh 27.88 Viktor Wall Tyresö FK 2016-08-20
P13 Stavhopp 2.61 David Thid Huddinge AIS 2016-08-21
P13 Höjd 1.80 Viktor Wall Tyresö FK 2016-08-20
P13 Tresteg 11.61 David Thid Huddinge AIS 2016-08-20
P13 Längd 5.53 Arvid Wändesjö Tyresö FK 2016-08-21
P13 Spjut 43.02 Karl Ludvik Turebergs FK 2015-08-22
P13 Kula 15.99 Jesper Ahlin Väsby Friidrott 2016-08-20
P13 Diskus 42.06 Karl Ludvik Turebergs FK 2015-08-23
P13 Slägga 48.45 Leo Bystedt Västerås FK 2016-08-21
P12 60m 8.50 Viktor Wall Tyresö FK 2015-08-22
P12 200m 27.32 Viktor Wall Tyresö FK 2015-08-23
P12 600m 1:44.36 Markus Brodin Danderyds SK 2016-08-20
P12 1 500m 5:14.29 Elias Engström Turebergs FK 2016-08-21
P12 60mh 10.60 David Thid Huddinge AIS 2015-08-23
P12 200mh 31.44 Viktor Wall Tyresö FK 2015-08-22
P12 Stavhopp 2.00 Oscar Niklasson Hanvikens SK 2016-08-20
P12 Höjd 1.55 David Thid Huddinge AIS 2015-08-23
P12 Tresteg 10.49 David Thid Huddinge AIS 2015-08-22
P12 Längd 4.80 David Thid Huddinge AIS 2015-08-23
P12 Spjut 35.46 Oscar Niklasson Hanvikens SK 2016-08-20
P12 Kula 14.04 Jesper Ahlin Väsby Friidrott 2015-08-23
P12 Diskus 31.76 Linus Jonsson Hässelby SK 2016-08-21
P12 Slägga 29.99 Oscar Niklasson Hanvikens SK 2016-08-21
F14 80m 10.40 Stina Gustavsson Hammarby IF 2015-08-22
F14 300m 41.92 Elisabeth Hvalgren IFK Lidingö 2016-08-21
F14 800m 2:23.71 Julia Arnhult IFK Lidingö 2015-08-23
F14 2 000m 7:12.21 Alice Berg Turebergs FK 2016-08-20
F14 80mh 11.87 Stina Gustavsson Hammarby IF 2015-08-23
F14 300mh 47.79 Leticia Buchli Täby IS 2016-08-20
F14 1 500mH 5:26.99 Alice Berg Turebergs FK 2016-08-21
F14 Stavhopp 2.93 Alva Sundin Täby IS 2015-08-23
F14 Höjd 1.65 Klara Rådbo Hammarby IF 2015-08-22
F14 Tresteg 11.36 Klara Rådbo Hammarby IF 2015-08-22
F14 Längd 5.10 Ella Enander Täby IS 2016-08-21
F14 Spjut 36.73 Elina Karvonen IF Vingarna 2015-08-22
F14 Kula 10.98 Hannah Hilding Tyresö FK 2016-08-20
F14 Diskus 37.72 Elina Karvonen IF Vingarna 2015-08-23
F14 Slägga 42.54 Anna Götberg Västerås FK 2015-08-23
F13 60m 8.21 Katharina Gråman Tyresö FK 2016-08-20
F13 200m 27.25 Ella Sjöblom Tyresö FK 2015-08-23
F13 600m 1:47.28 Victoria Psilander IFK Lidingö 2016-08-20
F13 1 500m 5:16.83 Victoria Psilander IFK Lidingö 2016-08-21
F13 60mh 9.81 Leticia Yumi Buchli Täby IS 2015-08-23
F13 200mh 29.54 Katharina Gråman Tyresö FK 2016-08-20
F13 Stavhopp 2.18 Madeleine Aulio IFK Lidingö 2015-08-23
F13 Höjd 1.50 Clara Fallenius Hässelby SK 2016-08-20
F13 Tresteg 10.40 Katharina Gråman Tyresö FK 2016-08-20
F13 Längd 5.16 Katharina Gråman Tyresö FK 2016-08-21
F13 Spjut 28.01 Beata Edelholm Hammarby IF 2016-08-20
F13 Kula 11.85 Valentina Lindfors Mälarhöjdens IK 2016-08-20
F13 Diskus 27.91 Junianna Larsen Brolin Täby IS 2015-08-23
F13 Slägga 33.10 Olivia Riddle Hammarby IF 2016-08-21
F12 60m 8.33 Frida Hjorth Säters IF FIK 2015-08-22
F12 200m 27.41 Frida Hjorth Säters IF FIK 2015-08-23
F12 600m 1:51.74 Nike Isaksson IFK Lidingö 2016-08-20
F12 1 500m 5:14.83 Agnes Hanell IFK Tumba 2016-08-21
F12 60mh 9.62 Frida Hjorth Säters IF FIK 2015-08-23
F12 200mh 31.48 Frida Hjorth Säters IF FIK 2015-08-22
F12 Stavhopp 2.65 Greta Erlandsson Rånäs 4H 2016-08-20
F12 Höjd 1.49 Clara Fallenius Hässelby SK 2015-08-23
F12 Tresteg 10.09 Katharina Gråman Tyresö FK 2015-08-22
F12 Längd 5.16 Frida Hjorth Säters IF FIK 2015-08-23
F12 Spjut 30.62 Lovisa Ewerblad Danderyds SK 2015-08-22
F12 Kula 11.13 Linnea Hilding Tyresö FK 2016-08-20
F12 Diskus 27.55 Linnea Hilding Tyresö FK 2016-08-21
F12 Slägga 28.07 Nike Isaksson IFK Lidingö 2016-08-21
Uppdaterad: 02 AUG 2017 13:29 Skribent: Johan Andersson

Postadress:
Väsby IK - Friidrott
Friidrottssektion, Box 57
19421 Upplands Väsby

Kontakt:
Tel: +46705590875
E-post: This is a mailto link

Se all info